Eyüpsultan Belediyesi’nde özel güvenlik olarak çalışan 31 yaşındaki Elif Ocakcı, “Bir Kadının Eylül’ü” isimli bir kitap kaleme aldı.

Bir kitap yazmak hem bir meslek, hem de bir hobidir, yani hem bir iş hem de bir tutkudur… Anlatacak bir hikayesi olan herkes kitap yazmak ister. Ama çok az kişi bu hayalini, bu tutkusunu gerçeğe dönüştürebilme cesaretini gösterebilir.

İşte o yazma tutkusunu, genç yaşta bir kitapla taçlandırma cesaretini gösteren isimlerden birisi de Eyüpsultan Belediyesi’nde özel güvenlik olarak çalışan 31 yaşındaki Elif Ocakcı… Eyüpsultan Belediyesi’nde 1,5 yıldır çalışan, Ahmet Kekeç Kütüphanesi’nde görev aldığı sırada tanıştığı yazar ve editörlerin tavsiyesi ile kitap yazmaya başlayan Elif’in ilk kitabı Bir Kadının Eylül’ü isimli kitabı, kitap severlerin beğenisine sunuldu.

Lise yıllarında karalamaya başlayan, babasının vefatından sonra gittiği psikoloğun tavsiyesi ile günlük tutmaya başlayan genç yazar, “Psikoloğun tavsiyesi ile yazmaya başladım. Başlangıçta ufak tefek şeyler yazıyordum. Yazdıklarımı Ahmet Kekeç Kütüphanesi’nde tanıştığım editör ve yazarlarla paylaştım. Bana yazdıklarımı 3. tekil şahsa çevirip romanda yazabileceğimi söylediler. Yazmaya başladıktan sonra devamı geldi zaten, yazdıkça yazasım geldi” dedi.

“AĞLAYA AĞLAYA YAZDIM”

“Ağlaya ağlaya yazdım” dediği Bir Kadının Eylül’ü isimli kitabını yazarken hayatından esinlendiğini belirten Elif, “Kitabım, babasını kaybeden bir genç kızın erkeklerde baba sevgisini umması ama bulamamasını anlatıyor. Kitap kurgu olduğu kadar hayatımdan kesitler de sunuyor. Yüzleşemediklerimle yüzleştiğim bir kitap oldu. Bu kitapla babamla da yüzleştim. Aslında 11 yıl boyunca yapamadığım şeyleri bu kitabı yazarak yaptım. Umarım kitabı okuyan herkes kendinden bir şeyler bulabilir, söylemek istediğim şeyleri anlayabilir” diye konuştu.

Kitabı ilk eline aldığında çok heyecanlandığını, okuyucuların yorumlarını merak ettiğini dile getiren Elif, “Bu kitap bana terapi gibi geldi o yüzden duracağımı zannetmiyorum. Bu kitabı yazarken de nasıl yazayım diye düşünmedim, bilgisayarın başına oturdum ve yazmaya başladım. Önceden düşünüp, tasarlayıp yazmadım. O yüzden ikinci kitabımın konusunun ne olacağını ben de bilmiyorum” dedi.

DAHA FAZLA HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyüpsultan’ın geleneği sünnet şöleni

Eyüpsultan Belediyesi tarafından ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Töreni…