Home Eyüpsultan Kültür Sanat Kitap okuyarak kazandıran yarışma: Okumak Güzeldir

Kitap okuyarak kazandıran yarışma: Okumak Güzeldir

Eyüpsultan Belediyesi’nin, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek, Türk Dili ve Edebiyatı’nın seçkin eserlerine ilgiyi artırmak için “Okumak Güzeldir” sloganıyla her yıl geleneksel olarak düzenlediği kitap okuma yarışmasına başvurular başladı.

YARIŞMA İÇİN SON BAŞVURU TARİHİ 27 MAYIS 2022 SALI

Bu yıl İstiklal Harbi Zaferi’nin 100. yılına özel olarak gerçekleştirilecek olan yarışmaya katılım için son başvuru tarihi 27 Mayıs 2022 Salı saat 17:00.

Yarışmaya katılmak isteyenler, belediyenin internet sitesinde yer alan başvuru formunu dolduruyor.

YARIŞMA 28 MAYIS 2022 CUMARTESİ

Katılımların ücretsiz olduğu, yaş sınırlamasının bulunmadığı yarışma, 28 Mayıs 2022 Cumartesi günü 21:00 – 21:50 saatleri arasında online olarak düzenlenecek.

BU SENENİN KİTAPLARI

Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar Türk Edebiyat dünyasının önemli eserleri arasında yer alan Mithat Cemal Kuntay’ın “Üç İstanbul”, Falih Rıfkı Atay’ın “Zeytin Dağı”, Ahmet Hamdi Tanpınar’ın “Sahnenin Dışındakiler”, Kemal Tahir’in “Yorgun Savaşçı”, Tarık Buğra’nın “Firavun İmanı” isimli 5 kitabı kendileri temin ederek okuyacak.

KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞMANIN ÖDÜLLERİ

Yarışmada dereceye girenleri muhteşem ödüller bekliyor. Birinciye 7 bin 500 TL ve dizüstü bilgisayar, ikinciye 5 bin TL ve tablet, üçüncüye 3 bin TL ve tablet, yarışmaya başvuran Eyüpsultanlılar arasında 1.’ye fotoğraf makinası, dereceye giren ilk 25’e 1.000 TL KitapYurdu kitap hediye çeki, dereceye giren ilk 100 Eyüpsultanlı yarışmacıya 2 kişilik boğaz turu, dereceye giren ilk 150 kitapsevere ise Müze Kart verilecek.

DAHA FAZLA HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyüpsultan’ın geleneği sünnet şöleni

Eyüpsultan Belediyesi tarafından ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Töreni…