Home Eyüpsultan Gündem Vedat Dağcılar: Temiz ve güvenli evlerde oturmak istiyoruz

Vedat Dağcılar: Temiz ve güvenli evlerde oturmak istiyoruz

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Eyüpsultan Belediyesi iş birliği ile İslambey’de Kentsel Dönüşüm Projesi çalışmaları başladı.

Evlerinin kentsel dönüşüme girmesi için anlaşan İslambey Mahallesi sakinleri ise yıllardır hayallerini kurdukları depreme dayanıklı, modern, güvenli ve kullanışlı konutlara kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Evi kentsel dönüşüme girecek olan bu isimlerden birisi de Vedat Dağcılar…

İslambey Kılıç Sokakta bulunan, sıvaları dökülmüş, artık tehlike arz eden evini gösteren 75 yaşındaki Vedat Dağcılar, “Yıllardır bu işin sonuçlanması için bekliyoruz. Kaç tane başkan gelip geçti bir türlü kentsel dönüşüm başlamadı. Başkan Deniz Köken’den Allah razı olsun. Bu işi çözeceğiz dedi ve sözünü yerine getirdi. Bu binalarda deprem nedeniyle korkuyla oturuyorduk. Hemen arkamdaki evde ablam oturuyordu, o üç sene önce taşındı. Evlerin durumunu görüyorsunuz, yıkıldı yıkılacak. Artık kömürle, sobayla uğraşmak istemiyoruz. Temiz, depreme dayanıklı yapılarda güvenle oturmak istiyoruz. İnşallah başkanımız bu işin sonunu da getirir. En azından ömrümüzün kalan kısmında rahat bir şekilde yaşarız” dedi.

DAHA FAZLA HABER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Eyüpsultan’ın geleneği sünnet şöleni

Eyüpsultan Belediyesi tarafından ilçede her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sünnet Töreni…